- Ipari műgyanta padló árkalkulátor
- Padló típusok / szolgáltatások
- Gyakori kérdések



Ipari műgyanta padló árak 2023
Figyelem: az itt feltüntett árak tájékoztató jellegűek. Itt mutatjuk be, az ipari műgyanta padló készítés árát befolyásoló tényezőket.
Ipari műgyanta padló árkalkulátor
Figyelem! A kalkulátor a műgyanta padló árát m2 alapon kalkulálja. A műgyanta padló ár/m2 természetesen eltérő lesz egy kisebb, 10 m2-es és egy több száz m2-es munka esetében. Minél kisebb a terület, a műgyanta padló ár/m2 fajlagosan annál magasabb lesz.
Egy adott munka díját ezen kívül még több tényező befolyásolja. Ezek közül a legfontosabbak a következők:



Milyen tényezők befolyásolják az ipari műgyanta padló árát?
Az alapbeton minősége
A padló műgyantázása előtt biztosítani kell, hogy a felület, amire műgyantázunk, megfelelő legyen. Ha előttünk az alapbetonozáskor tökéletes munkát végeztek, az előkészítés nem igényel sok munkát, egyből csiszolhatjuk és alapozhatjuk a padlót, majd következhet a műgyanta rétegek felvitele. Az ilyen eset azonban nagyon ritka. A csiszolás és alapozás előtt szinte mindig van javítanivaló az alap padlón.
Intenzív terhelésnek kitett ipari padlók esetében alapozáshoz Sto IHS alapozóját javasoljuk. Ez a kétkomponensű műgyanta alapozó biztosítja a legjobb tapadást a később felvitt műgyanta rétegek számára.
Az alapbeton és az alapbetonozás minőségétől függ, hogy mennyit kell dolgozni a műgyantázás előkészítésekor.
Az alapbeton minőségét minden esetben ellenőrizzük a műgyantázás előtt. Az esetleges kisebb hibákat, repedéseket végigflekkeljük, tehát spaklival kézileg javítjuk. Ha kevés javítanivaló van, akkor ez gyorsan megy, de van, hogy az leőkészítő munkával egy nap is elmegy.



A terület tagoltsága
Ha egy nagy, egybefüggő padlófelülettel kelll dolgozni, akkor gyorsabban tudunk haladni, mintha beugrókkal, kisebb helyiségekkel, keskeny folyosókkal tagolt térben kellene dolgoznunk.
Ezért abból, hogy mekkora területet kell műgyantázni, még nem derül ki, mennyire lesz munkaigényes a projekt. Ahhoz, hogy jó becslést tudjunk adni a munkadíjra, szükségünk lesz egy pontos alaprajzra, vagy egy személyes helyszíni felmérésre.



Anyaghasználat
A fenti tényezők a műgyanta padló készítés munkaköltségét befolyásolták.
A műgyanta padló készítés anyagköltségét az határozza meg, milyen anyagot használunk. Ez nagyban befolyásolja az összköltséget, mivel ebben a szakmában az anyagköltség jellemzően magasabb a munkaköltségnél.
Az anyagköltség az összköltségnek akár 80%-át is kiteheti.
Milyen anyagot választhat?
A piacon számos gyártó termékei elérhetőek. A legismertebb márkák:
- STO
- Sika
- Mapei
- Murexim
- Korax



Milyen műgyanta anyagot javaslunk ipari padlóhoz?
Általában STO, Sika, esetleg Mapei gyártmányokat javaslunk, mert ezek minőség szempontjából megfelelőek.
Ha a padló jelentős terhelésnek lesz kitéve, mi STO műgyanta használatát javasoljuk, mert ez a leginkább terhelhető.
Az STO videója a műgyanta padló kialakítás menetéről:
Tartós, strapabíró ipari műgyanta padlókat készítünk
Az anyaghasználatot az igénybevételhez, terheléshez kell igazítani. Indokolatlan a legjobb anyagot használni, ha a padló nem lesz olyan terhelésnek kitéve, ami ezt indokolná.
Hány rétegben szoktuk készíteni a műgyanta padlókat?
Önterülő műgyanta padló
Önterülő műgyanta padlót általában 3 rétegben készítünk. Az alap padlót a műgyantázás előtt csiszolással, IHS alapgyantás alapozással előkészítjük.
Antisztatikus műgyanta padló
Részletes információ:
Csúszásmetnes műgyanta padló
Részletes információ:
Saválló műgyanta padló
A saválló és lúgálló (vegyszerálló) műgyanta padlókat általában 3 rétegben készítjük. Az alap padlót a műgyantázás előtt csiszolással, IHS alapgyantás alapozással előkészítjük.
Hengerelt padló
A hengerelt padlókat általában 2 rétegben készítjük. Az alap padlót a műgyantázás előtt csiszolással, IHS alapgyantás alapozással előkészítjük.
Ipari padló impregnálás
Ipari padló impregnálás során a betont csiszoljuk és 1 réteg alapgyantát viszünk rá fel.
Ipari műgyanta padló felújítás
Műgyanta ipari padló felújítás során 2 réteg műgyantát szoktunk felvinni.
A műgyanta padló készítés a rétegek megfelelő felviteléről szól, valamelyest a festéshez hasonlóan. Németül a művelet neve Epoxidharz Bodenbeschichtung, ami szó szerint “műgyanta padlóbevonás”.
Gyakori kérdések
A műgyanta padló annyit bír, amennyit az alatta levő beton.
Ha a beton bírja a terhelést, a műgyanta felület repedésmentes marad.
Ha a beton reped, süllyed, a műgyanta réteg (2-3 mm vastag) nem fogja tudni egyben tartani. A betonnal együtt repedni fog a műgyanta is.
Normál terhelés mellett (gördülő vagy statikus terhelés) akár 15-20 évig. Intenzív tartgoncázás esetén a nyomok 3 – 5 év alatt kikophatnak.
Ami kimondottan káros a műgyanta padlóra nézvez, az az éles, hegyes fémmel való találkozás. Például raklapból kiálló szög karcolása.
Jó hír, hogy akár kopás, akár karcolás esetében javíthatóak a hibák. Nem kell az egész padlót újra műgyantázni.
Jellemzően 2-3 rétegre van szükség. Hogy egy adott esetben mennyi, az céltól és az alapbeton minőségétől függ. Bizonyos kialakítás (antisztatikus padló például) csak 3 rétegben lehetséges. Műgyantával hengerelni jó alapbeton esetében alapozás + 1 réteben is elég.
A kész műgyanta padló 15 óra elteltével járható.
Súllyal és vízzel terhelni 48 óra elteltével szabad.