Egy műgyanta padló alapjában véve nem csúszós, jól tapad. A legtöbb esetben nincsen szükség a műgyanta padlót külön érdesíteni.
Néhány esetben szükség van arra, hogy a padló felülete kimondottan érdes legyen. Lejtős, csapadéknak, nedvességnek kitett helyeken szoktak ilyen padlókat rendelni.
Kvarccal érdesített csúszásmentes műgyanta padló
Korunddal érdesített csúszásmentes műgyanta padló
Gumiörleménnyel érdesített csúszásmentes padló
Szilicium karbiddal érdesített csúszásmentes padló
Csúszásmentes műgyanta padló árak
Csúszásmentes műgyanta padlók többféle érdesítő anyaggal
Megnövelt tapadású felületek amik 2 nap után már terhelhetők – Csúszásmentes epoxi padlók
Kvarccal érdesített csúszásmentes műgyanta padló
A kvarccal történő érdesítés a padló legfelső rétegében (alapozó, és esetleg póruszáró gelttréteg után) terített műgyantába kevert kvarckristályokkal történik. A kvarc szemcsemérete nagyobb a műgyanta réteg vastagságánál, így “ki fog állni” a műgyanta réteg síkjából. Ezzel érjük el a kifejezetten érdes, jól tapadó felületet.
Csúszásmentes epoxi padló korunddal
Vannak esetek, amikor a kvarccal érdesített felület sem tapad eléggé. Mezőgazdasági űzemekben, ahol a padló könnyen sarasodhat, koszolódhat, korunddal (nagy keménységű zuzalék) szórjuk be a felületet, és erre jön rá a műgyanta réteg.
Korunddal szoktuk érdesíteni a felületet néha meredekebb rámpák esetében is.
Gumiörleménnyel érdesített csúszásmentes ipari padló
Gumiörleménnyel antisztatikus műgyanta padló esetében oldjuk meg az érdesítést. Ilyen kialakaításnál műgyanta és gumi felület egyszerre érintkezik a cipőtalppal, gördülő kerékkel, és így erősebb tapadás érhető el.
Csúszásmentes műganta padló szilicium karbiddal
Antisztatikus ipari padlók esetében használhatunk az érdesítéshez szilicium karbidot. Míg a sima kvarc nem vezetőképes, a szilicium karbid igen. Ezért a szilicium karbiddal érdesített vezetőképes műgyanta padló nem veszíti el vezetőképességét, így továbbra érdesítve is antisztatikus marad.
Csúszásmentes műgyanta padló árak
A csúszásmentes műgyanta padló árát a sima műganta padlóéhoz képest még az érdesítő anyag választás is befolyásolja. Az anyagárak folyamatosan változnak, ezért a lejgobb, ha konkrét árajánlatot kér.
A műganta padlók esetében általánosan elmondhat, hogy a költségeket nagyban befolyásolja, hogy milyen minőségű az alap betonunk, amire a műgantát tesszük. Jó minőségű alapbeton esetében elég lehet csiszolni, alapozni és gyantázni. Gyengébb beton esetében csiszolás és alapozás után szükséges lehet beszórni a padlót, majd visszacsiszolni és póruszáró glettel bevonni. Csak ezután kerülhet rá a műgyanta.
A csúszásmentes műganta padló árát ezért pontosan jellemzően csak helyszíni felmérés alapján lehet megmondani.
Ezen túlmenően itt talál információt: műgyanta padló árak
A kész műgyanta padló 15 óra elteltével járható.
Súllyal és vízzel terhelni 48 óra elteltével szabad.
Nedvességnek kitett, lejtős helyeken szükség lehet kimondottan csúszásmentes, érdes felület kialakítására. A műgyanta kopórétegébe ilyen esetekben kvarckristályt / gumiőrleményt / szilicium-karbidot / korunot keverünk. Ezek eltérő mértékben növelik a felület tapadását, illetve rücskössé teszik a felületet. Gyakran elég a kvarckristály használata. Állattartó üzemekben, szennyeződéseknek kitett rámpákon lehet szükség a korunddal történő csúszásmentesítésre.